• Chorvatsko

 • Kdy?

 • Kdo?

 • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

  Části města

   

   Old Town Dubrovnik

   

  Staré Město (Dubrovnické centrum města):

  Stará část města je u turistú velice oblíbená.

  Staré Město je vlastně jeden ucelený svět na malém prostoru, kde najdete všechno, co potřebujete: hodně cultural attractions , ze kterých jsou nejznámější Městské hradby, Rektorův Palác, Palác Sponza, Dubrovnická Katedrála a Pokladnice Katedrály, Kostel Svatého Blažeje, Františkánsky klášter, Synagóga, Dům Marina Držiće, Etnografické Muzeum Rupe, Akvárium, Orlandův sloup, Veliká Onofriova fontána, galerie, muzea, výstavy, také koncertní sály a kiná, divadlá, spousta kaváren, barů a restaurací, ... Všechny důležité události, které se v Dubrovníku konají, se odehrávají ve Starém Městě, za městskými hradbami.

  Nejznámějšími událostmi jsou Slavnost Svatého Blažeje, Karneval, Libertas filmový festival, Dubrovnický letní festival  a oslavy příchodu Nového roku. Jedna z nejhezčích pláží v Dubrovníku, pláž Banje, se nachází hned vedle Starého Města. Nachází se zde obchody s oblečením, banky, pošta, lékárny, kadeřnictví, salóny krásy a také známý trh s čerstvým ovocema a zeleninou, sýry a spousty dalších domácích produktů. Všechny tyto věci se podílí na tom, že Staré Město je nejznámější části města pro ubytování.

   

  Navzdory všem pozitivním charakteristikám, má Staré Město i chybu, hlavně pro ty,  kteří hledají ticho a klid. Přes den je Staré Město plné lidí a v noci slyšíte zase hudbu a vřavu lidí z barů a restaurací. Avšak tato živost a pouliční muzikanti, dávají tomuto městu výjimečný šarm a duši

  Soukromé ubytování / Dubrovník Staré Město

   

   StradunStradun je nejhezčí, nejznámější a nejširší ulicí v Starém Městě Dubrovníku. Stradun je dlouhý jenom 300m a do ostatních ulíc vás dovedou schody. Na Stradunu se nachází také několik nejznámějších kulturních pamětihodností jako Veliká Onofriova fontána, Františkánsky klášter, Palác Sponza, Orlandův sloup a spousty dalších. Také nejvíce akcí a událostí se odehrává na Stradunu:  Slavnost Svatého Blažeje, Dubrovnický letní festival a oslavy příchodu Nového roku.

  Pokud se rozhodnete navštívit Dubrovník, určitě se nezapomeňte projít touto jednou z nejhezčích z ulic na světě a vychutnejte si tu pravou atmosféru Dubrovníku. Také je důležité zmínit se o tom, že do Starého Města se nedostanete autem, jelikož jsou tady auta zakázaná. V bízkosti Starého Města naleznete veřejná parkoviště s poplatkem od 2-10 eur za hodinu a veřejnou garáž, kde se platí od 30 euro za den (zakoupení lístku v kanceláři garáže). Najdete zde vždy místo na parkování a pěšky to je do Starého Města jenom 5 – 10 minut.

   

  Lapad Lapad, 2-2.5 km vzdálený od Starého Města, 10 minut autobusem

  Lapad je tou nejlepší volbou pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v klidu a poklidném prostředí, daleko od ruchu města, ale pořád mít po ruce všechno ostatní. Tato část Dubrovníku se nachází 2 – 2,5 km od Starého Města. Výborné autobusové spojení (autobus číslo 6 jezdí každých 10 minut, cesta trvá 10 – 15 minut a jízdenka stojí 1,99,- euro a je platná 1 hodinu) činí z Lapadu jednu z nejoblíbenějších částí Dubrovníku.

  Lapad je malým centrem, kde najdete všechno: poštu, banku, lékárnu, kadeřníka, spoustu malých obchůdků a supermarketů, jedno velké nákupní centrum (DOC). Také se zde nachází krásná velká promenáda plná kaváren a restaurací a na jejím konci je spousta hezkých pláží. V části Lapadu zvané Babin Kuk si můžete užít sportových aktivit jako volejbal, házenou, tenis, a najdete zde také kino a spoustu restaurací. Nachází se zde také jedna z největších a nejhezčích pláží v Dubrovníku, Copacabana, Lapadský záliv, pláže Neptun a President.

  Soukromé ubytování / Lapad

   

   

   GruzGruž, 2 km od Starého Města, 5 minut autobusem

  Gruž je oblíbenou částí Dubrovníku, proto že se zde nachází Dubrovnícky přístav, do kterého připlouvají všechny lodě. Z Gružu každý den vyplouvájí lodě se spousty turistů na okolité ostrovy Šipan, Lopud a Koločep. Nachází se zde také Dubrovnické hlavní nádraží. Gruž má také dobré autobusové spojení s ostatními části Dubrovníku (autobus číslo 7 jede na Lapad, autobusy 1A a 1B do Starého Města, jízdenka stojí 1,99 euro a je platná 1 hodinu). V Gruži je spousta restaurací, kaváren, lékárna, veliké náupní centrum, spousta malých obchodů a supermarket Konzum, turistické informační centrum, ... V Gruži najdete také největší Dubrovnickou tržnici, kde si každý den můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu a také čerstvé ryby.

  Soukromé ubytování / Gruž

   

   

  Gorica Svetog Vlaha Gorica Svetog Vlaha, 5-10 minut pěšky do Starého Města, 5 minut autobusem

  Část Dubrovníku Gorica Svetog Vlaha, je ve výborné dostupnosti blízko Starého Města, ale také dost vzdálená od ruchu města, s úžasným výhledem na moře. Tato část Dubrovníku je od centra vzdálená 1 – 1,5 km a má výborné autobusové spojení (autobus číslo 4 jezdí každých 20 minut, jízda trvá 5 – 10 minut a jízdenka stojí 1,99,- euro a je platná 1 hodinu). V Gorici Svetog Vlaha najdete kavárny oblíbené mezi místními mladými lidmi. Nejhezčí pláží v této části je pláž Bellevue – krásná oblázkovo-písečná pláž. Pokud si chcete zarezervovat ubytování blízko Starého Města a nechcete na přepravu používat autobus, tak je Gorica Svetog Vlaha tou správnou volbou.

   Soukromé ubytování / Gorica Svetog Vlaha

   

   

   Pile DubrovnikPile u vstupu do Starého Města

   

  Pile je částí Dubrovníku, která je v podstatě vstupem do Starého Města ze západní strany.

  Je tou nejdůležitější částí města, protože odtuď jezdí autobusy do ostatních částí Dubrovníku. Je tady také stanoviště taxi. Na Pile se nachází kavárny, restaurace, supermarkety, touristické informační centrum, internetové centrum.

  Nachází se zde také pláž Danče a jeden z nejznámějších nočních klubů v Dubrovníku - Latino club Fuego a noční klub Capitano. V minulosti mělo Pile velikou strategickou úlohu, proto zde najdete také  pevnost Lovrijenac.

  Pokud si chete zarezervovat ubytování blízko Starého Města a nechcete k přepravě používat autobus, tak je Pile tou správnou volbou.

   

  Soukromé ubytování / Staré Město do 10 minut pěšky

   

   

   Ploce DubrovnikPloče u vstupu do Starého Města

   

  Ploče  je částí Dubrovníku, která je v podstatě vstupem do Starého Města z východní strany.

  Jsou tady kavárny, supermarkety, autobusové zastávky autobusů číslo 5 a 8, taxi stanoviště, ... V části Ploče se nachází nejpopulárnější Dubrovnická pláž Banje a krásná pláž Sveti Jakov. A také noční klub East-West na pláži Banje.

  Pokud si chete zarezervovat ubytování blízko Starého Města a nechcete k přepravě používat autobus, tak je Ploče tou správnou volbou.

  Soukromé ubytování / Staré Město do 10 minut pěšky

   

   

  Taxi Dubrovnik Doprava v Dubrovníku – autobus, taxi, loď, letadlo, auto, anebo vlak 

  Automobilová a jakákoliv doprava jsou ve Starém Městě (za městskými hradbami) zakázany. Co se týče dopravy a přepravy mimo městských hradeb, Dubrovník je dobře pokrytý taxi službanmi. Stanoviště taxi se nacházejí na obou stranách u vstupu do města, u brán Pile a Ploče. Číslo na taxi službu je (0)20970 a je v provozu 24 hodin denně. Nástupní taxa je 25,- kuna (3,33,- euro).

   

   

   

   

   City Bus DubrovnikTaktéž můžete využít místních autobusových služeb Libertas. Větší autobusové stanoviště se nachází u Pile, odkud odjíždí většina spojů do všech částí města. Cena jízdenky je 1,99 euro a jízdenka platí 1 hodinu. Jízdenku zakoupíte také v kterékoliv trafice (1,73 euro) anebo přímo v autobuse (1,99,- euro).

   

  Podrobnější informace naleznete na  www.libertasdubrovnik.com

   

   

  Jízdní řád Dubrovník město

  Spojení:                                        Číslo autobusu:

  Staré Město - Lapad            5, 6
  Staré Město - Gruž             1A, 1B, 3, 8
  Staré Město - Gorica Sv. Vlaha 2, 4
  Gruž - Lapad                   7
  Gorica Sv. Vlaha - Lapad       5

  Bezplatní linka pro dotazy a stížnosti: 0800 1910

  Rent-a-car Dubrovnik

   

   

   Dubrovnik BoatLoď

  Ze starého Dubrovnického přístavu můžete lodí vyplout do Cavtatu a na ostrov Lokrum. Lodě vyplouvají několik krát denně, podle toho, který je den v týdnu. Z Dubrovnického hlavního přístavu jezdí trajekty na ostrovy Koločep, Lopud a Šipan. Trajekty z Dubrovnického přístavu v Gruži jedou několik krát denně, nejdříve zastaví na ostrově Koločep, pak na Lopudu a na konec na ostrově Šipan. Pokud se rozhodnete navštívit tyto krásné Dubrovnické ostrovy (známé jako Elafitské ostrovy) nezapomeňte navštívit známou pláž Sunj na ostrově Lopud a pláž Gornje Celo na ostrově Koločep. Záleží na měsíci a dnu v týdnu (jiný jizdní řád je o víkendech jako v týdnu), poslední loď se z ostrovů do Dubrovníku vrací kolem 20:00. Jízdenka stojí kolem 4,- euro.

  Všechny detaily a jízdní řád najdete na www.jadrolinija.hr a také linku katamaránu  G & V line  na ostrov Šipan.

   

   

   Dubrovnik AirportLETIŠTĚ DUBROVNÍK

  Poloha           

  Přeprava

  Po každém pravidelném letu jede kyvadlový autobus Atlas do Dubrovníku. Cesta trvá 20 – 30 minut. Cena jízného je 5,- euro / 35,- kuna za osobu. Autobus vás odveze na hlavní autobusové nádraží v Gruži, hned vedle hlavního přístavu. Odtud jezdí místní autobusy a taxíky, které vás odvezou k vašemu ubytování. Jízdní řád autobusů naleznete zde: www.libertasdubrovnik.hr

  Také si můžete objednat transfér z letiště do vašeho apartmánu. Více informací na  www.transferscroatia.com

   

   

  Cestování autobusem / vlakem do Dubrovníku

   

  Dubrovník - Split/Trogir

  Split - Dubrovník


  Záhřeb -Dubrovník

  • prověřte jízdní řád www.akz.hr  anebo telefonní číslo 060 31 33 33 anebo ze zahraničí 00385 1 611 2789.

  Za místní autobusy v Dubrovníku prověřte www.libertasdubrovnik.hr
   

  • Nejjižnější město, do kterého se můžete dopravit vlakem v Chorvatsku je Split. Do Dubrovníku vlaky nejezdí.
  •  K získání více informací jak cestovat vlakem po Chorvatsku prověřte www.hznet.hr

   

   

  Prozkoumejte více