• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Dubrovník je jednou z nejžádanějších evropských destinací. Tato perla Jadranu byla roku 1979 zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO, a díky svým historickým stavbám je známá po celém světě.

Pokud jste v Dubrovníku poprvé a nevíte, kde se ubytovat, co si prohlédnout a kam se vydat, pouze následujte naše rady a strávíte nejlepší dovolenou doposud!

KRÁTKÉ POBYTY V CENTRU NOČNÍHO ŽIVOTA,  AKCE A MĚSTSKÁ VŘAVA

Vyberte si ubytování ve STARÉM MĚSTĚ - centru Dubrovníku. Všechny nejdůležitější akce ve městě se odehrávají ve Starém městě, uvnitř městských hradeb. Po celý den je Staré město plné lidí, a během noci můžete slyšet hudbu z četných café barů a restaurací. Tato živost, mnozí pouliční hudebníci a množství lidí dávají tomuto městu duši a zvláštní šarm.

Viz soukromé ubytování ve Starém městě

KRÁTKÉ POBYTY DO 3-4 NOCÍ - KLIDNÁ ČÁST V BLÍZKOSTI STARÉHO MĚSTA

Pokud si chcete rezervovat ubytování v blízkosti Starého města tak, abyste nemuseli využívat autobus, pak jsou Pile nebo Ploče definitivně tou pravou volbou pro Vás (to jsou vlastně 2 brány do Starého Města).

Viz soukromé ubytování v Pile a Ploče

Část Dubrovníku, která je na skutečně vynikajícím místě, v bezprostřední blízkosti Starého Města, a přitom stále ještě dost daleko a s překrásným výhledem na moře, je GORICA. Tato část Dubrovníku se nachází ve vzdálenosti 1 až 1,5 km od Starého Města a má vynikající autobusové spojení. Také se odtud můžete do Starého Města vydat pěšky. Můžete se projít po jedné z nejkrásnějších promenád v Dubrovníku zvané Boninovo.

Viz soukromé ubytování v Gorici

POBYTY DELŠÍ NEŽ 4 NOCI A DÉLE - PLÁŽE, RESTAURACE, PROMENÁDY - POUZE 5 MINUT OD STARÉHO MĚSTA

LAPAD se nachází pouze 5 minut jízdy (asi 2-2,5 km) od Starého Města. Vynikající autobusové spojení dělá z Lapadu jednu z nejzajímavějších částí Dubrovníku. Tady máte vše, co potřebujete k dokonalé dovolené – mnoho překrásných pláží a skrytých zátok, promenád, restaurací, café barů, obchodů, banku, poštu ... Můžete se věnovat různým sportovním aktivitám a vodním sportům (zvláště na pláži Copacabana). Je zde také mnoho vybavení pro děti, dětské parky, různá hřiště ... Můžete se věnovat průzkumu jeskyní, nebo si pronajmout jízdní kolo a jednoduše relaxovat v krásné přírodě ... Také můžete vydat na výlety na blízké ostrovy. Lapad je definitivně jednou z nejkrásnějších částí Dubrovníku a určitě ho musíte navštívit.

Viz soukromé ubytování v Lapadu

KRÁTKÉ POBYTY DO 3-4 NOCÍ - V BLÍZKOSTI DUBROVNICKÉHO PŘÍSTAVU A OSTROVŮ MLJET, KOLOČEP, ŠIPAN A LOPUD

Pokud chcete být v bezprostřední blízkosti přístavu Dubrovník, kam přijíždějí všechny lodě, které směřují do Dubrovníku, nebo chcete být v bezprostřední blízkosti Autobusového nádraží Dubrovníku, měli byste si vybrat ubytování v části zvané GRUŽ. Z Gružu každý den mnozí turisté vyjíždějí na lodích k ostrovu Mljet (větší část ostrova Mljet, který je nejzelenějším chorvatským ostrovem, je národním parkem), a také k ostrovům Šipan, Lopud a Koločep. Jediným nedostatkem této části města je nedostatek pláží, a tak byste se museli vydat do jiných částí města …

Viz soukromé ubytování v Gruži

Ať již se rozhodnete pro jakoukoliv část města, jsme si jisti, že v Dubrovníku prožijete nezapomenutelnou dovolenou!

Prozkoumejte více