• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Lapad, 2-2.5 km od Starého Města, 10 minut autobusem

Pokud toužíte strávit dovolenou v klidu a tichu, daleko od městské vřavy, a přece mít při ruce všechno, co potřebujete, je Lapad pravou destinací pro Vás. Tato část Dubrovníku je od Starého Města vzdálena 2-2.5 km. Dobré autobusové spojení (autobus č. 6 jezdí každých 10 minut, jízda do Starého Města trvá 10-15 minut, cena jízdenky je pouhých 1,99 euro a platí 1 hodinu) dělá z Lapadu jednu z nejvyhledávanějších částí Dubrovníku. Lapad je jedno malé centrum samo pro sebe: je zde pošta, banka, lékárna, kadeřnický salón, různé malé obchůdky, a také jedno velké obchodní centrum s množstvím obchodů (DOC). Lapad zdobí překrásná dlouhá promenáda plná café barů a restaurací, na jejímž konci se nacházejí mnohé překrásné pláže. V části Lapadu, která se nazývá Babin Kuk se můžete věnovat různým sportovním aktivitám jako je volejbal, házená, tenis, a v Lapadu se též nachází kino Lapad, a četné restaurace. Je zde také jedna z nejhezčích dubrovnických pláží - pláž Copacabana, Zátoka Lapad, pláže Neptun a President, a pláž Coral beach.

Autobus & Taxi

Automobilová doprava je uvnitř městských hradeb, tedy ve starém jádru Dubrovníku, zakázána. Co se týká dopravy v Dubrovníku, mimo městské hradby, je Dubrovník výborně pokrytý taxi službou. Stanoviště taxi se nachází u obou vstupů do starého městského jádra, v městských částech Ploče a Pile. Číslo taxi služby je 00385 (0)20 970, a v provozu je každý den 24 hodin. Je užitečné vědět, že nástupní sazba taxi je 25,00 kun (3,33 eura).

 

City Bus Dubrovnik

Také můžete využít veřejnou městskou dopravu Libertas. V Pile je autobusová zastávka, odkud jezdí autobusy do všech částí Dubrovníku. Cena autobusové jízdenky je 1,99 eur a platí 1 hodinu. Jízdenku si můžete koupit v autobusu (cena 1,99 eur), nebo v jakékoliv trafice (1,73 eur).

 

Všechny podrobnější informace můžete najít na www.libertasdubrovnik.com

Autobusový jízdní řád

 

Spojení:                                                   Autobus číslo:

Staré Město - Lapad                 5, 6
Staré Město - Gruž                  1A, 1B, 3, 8
Staré Město - Gorica Sv. Vlaha      2, 4
Gruž - Lapad                        7
Gorica Sv. Vlaha - Lapad            5

Bezplatné číslo pro dotazy a reklamace: 0800 1910

 

Prozkoumejte více