• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Lopud

Lopud je ostrov a stejnojmenná osada s malým přístavem. Ostrov Lopud patří do Elafitského souostroví, jež se nalézá v moři u města Dubrovník. Na ostrově je zakázáno jezdit motorovými vozidly, ale Lopud má trajektové spojení s Dubrovníkem. V soustavě tří největších ostrovů Elafitského souostroví se nachází i ostrov Lopud. Ostrov Lopud je vzdálený od Dubrovníku 45 minut jízdy lodí. Kromě svých překrásných pláží a turistické nabídky je Lopud známý také pozůstatky starořeckých a římských staveb a zřícenin.

Díky krásné přírodě, zdejšímu bujnému rostlinstvu, především mediteránním jehličnanům, a teplému středomořskému podnebí s velkým množstvím slunných dnů a hezkým místům, určeným k opalování a ke koupání, se Lopud stal atraktivním letoviskem. Osada Lopud leží uprostřed široké zátoky, na jejímž břehu se nalézá rozlehlá oblázková pláž. Jsou v ní kamenné domy, rámcované palmovými, cypřišovými háji, ovocnými sady a zahradami se subtropickými rostlinami, kterým se zde mimořádně dobře daří. Ubytování lze zajistit v pokojích, apartmánech v soukromí a v hotelech.

Co si prohlédnout?

Lopud je poklidný ostrov, vhodný k tiché dovolené v překrásné přírodě. Pláž Sunj na ostrově Lopudu je jedna z nejhezčích pláží nejen v okolí Dubrovníku, ale i na celém Jadranu. Toto je oblíbená pláž Dubrovčanů stejně jako mnohých turistů. Ti, kteří jsou ubytovaní v Dubrovníku, mohou na ostrov Lopud přijet lodí za pouhých 45 minut. Písečná pláž Sunj se nachází na jihovýchodní straně ostrova a je ideální pro rodiny s dětmi stejně jako pro mladé, kteří se chtějí pobavit při hrách s míčem na mělčině. Krása této pláže spočívá v její písečné mělčině, která se táhne stovku metrů od břehu, jakož i ve spojení mořské hladiny na jedné straně a borového lesa na straně druhé. Na pláži se nacházejí dvě restaurace, ve kterých se můžete osvěžit nápoji nebo si vychutnat slastný pokrm.

Blízkost Dubrovníku a možnost zajet si do města trajekty, které jezdí na pravidelné lince, umožňuje hostům ostrova Lopud zúčastnit se kulturních a zábavních akcí, jež se konají v rámci Dubrovnického léta.

Na ostrov je zákaz vjezdu aut (parkovat můžete v dubrovnickém přístavu, cena parkovného na celý den v sezóně je 27 EUR).

Lodní linky na Lopud:

Dubrovník - Koločep - Lopud - Sudurad (Šipan)
Dubrovník - Lopud - Sudurd (Šipan)

Více o lodních linkách na Lopud

Rezervujte si své soukromé ubytování na Lopudu:
Soukromé ubytování Lopud

Zaklepejte letos v létě na naše dveře, jsou vždy otevřené ...

Prozkoumejte více