• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Dubrovnické ostrovy – Koločep, Lopud a Šipan – Elafity

Pokud si chcete užívat v klidu a tichu v bezprostřední blízkosti Dubrovníku, navštivte jeden z dubrovnických ostrovů - Koločep, Lopud anebo Šipan. Blízkost Dubrovníku a výborné lodní spojení Vám umožňují být v centru dění, kdy se Vám zachce, a opět se vrátit do idylické atmosféry, jakou může nabídnout jen ostrov. Klid ostrova, pohostinní lidé a křišťálově čisté moře jsou důvody, pro které velký počet návštěvníků žádá ubytování právě na jednom z dubrovnických ostrovů. Můžete si užívat na velkých písečných plážích nebo v jedné z četných osamělých zátok. Pláže na všech třech ostrovech jsou vskutku překrásné.

Na ostrově Koločep si můžete užívat na překrásných plážích Gornje a Donje Čelo.

Pláž v Gornjem Čelu na ostrově Koločep je překrásná písečná pláž, která nikoho nenechá lhostejným. Ostrov Koločep je ostrov, který má přes 2500 slunečných dnů v roce, a je velmi vyhledávanou turistickou destinací díky svým přírodním krásám i díky blízkosti města Dubrovník (pouhých 20 minut lodí). Velký počet Dubrovčanů se chodí koupat právě na pláž v Gornjem Čelu, protože je to vskutku jedna z nejhezčích pláží v okolí Dubrovníku.

Lodní linky na Koločep:

Dubrovník - Koločep - Lopud - Sudurad (Šipan)
Dubrovník - Lopud - Sudurd (Šipan)

Více o lodních linkách na Koločep
Více o ostrovu Koločep
Více o soukromém ubytování na ostrově Koločep 

Pokud navštívíte Lopud, nevynechejte v žádném případě pláž Šunj

V soustavě tří největších ostrovů Elafitského souostroví následuje ostrov Lopud. Ostrov Lopud je vzdálený od Dubrovníku 45 minut jízdy lodí. Kromě svých překrásných pláží a turistické nabídky je Lopud známý také pozůstatky starořeckých a římských staveb a zřícenin.

Pláž Šunj na ostrově Lopudu -jedna z nejhezčích pláží nejen v okolí Dubrovníku, ale i na celém Jadranu, je zcela určitě pláž Šunj na ostrově. Toto je oblíbená pláž  Dubrovčanů stejně jako mnohých turistů. Ti, kteří jsou ubytovaní v Dubrovníku, mohou na ostrov Lopud přijet lodí za pouhých 45 minut. Písečná pláž Šunj se nachází na jihovýchodní straně ostrova a je ideální pro rodiny s dětmi stejně jako pro mladé, kteří se chtějí pobavit při hrách s míčem na mělčině. Krása této pláže spočívá v její písečné mělčině, která se táhne stovku metrů od břehu, jakož i ve spojení mořské hladiny na jedné straně a borového lesa na straně druhé. Na pláži se nacházejí dvě restaurace, ve kterých se můžete osvěžit nápoji nebo si vychutnat slastný pokrm.

Lodní linky na Lopud:

Dubrovník - Koločep - Lopud - Sudurad (Šipan)
Dubrovník - Lopud - Sudurad (Šipan)

Více o lodních linkách na Lopud
Více o ostrovu Lopud
Více o soukromém ubytování na Lopudu 

Ostrov Šipan taktéž nabízí mnoho pláží, na kterých si můžete vychutnávat svou dovolenou v Chorvatsku.

Ostrov Šipan je od Dubrovníku nejvzdálenější, 1 hodinu jízdy lodí. Toto je největší dubrovnický ostrov a je proslulý svými znamenitostmi. Na ostrově Šipan je 30 malých kostelů, které jsou dnes již ruinami. Můžete si tam vychutnat pohled na renesanční zámek rodiny Stjepovic - Skočibuha, krásné věže Pakljena ze 16. století, a také kostel Ducha svatého v Sudurdu s plochou střechou, největší tohoto tvaru na Jadranu.

V blízkosti ostrova Šipan se nachází velké množství ostrůvků s četnými zátokami, křišťálově čistým mořem plným ryb, které láká turisty na denní výlety s možností pikniků a grilování ryb, které jsou organizované vlastníky loděk z Dubrovníku.

Lodní linky na Šipan:

Dubrovník - Koločep - Lopud - Sudurad (Šipan)
Dubrovník - Lopud - Sudurad (Šipan). Nebo katamaránem  / bez automobilu: Dubrovník - Luka Šipanska - Sobra (Mljet) - Polače (Mljet) - Korčula - Ubli (Lastovo)

Více o lodních linkách na Šipan
Více o ostrovu Šipan
Více o soukromém ubytování na Šipanu 

Používaní auta je jedině možné na ostrově Šipan, pokud přijíždíte automobilem, můžete ho nechat v přístavu Dubrovník - Gruž (cena celodenního parkování v letní sezóně je 27 EUR).

Prozkoumejte více