• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Šipan

Ostrov Šipan je největší z Elafitských ostrovů a žije na něm nejvíce obyvatel. Rozloha ostrova je 16,5m2 a nejvyšší vrchol Velji Vrh má 243m n.m. Šipan je protáhlý ostrov se dvěma vesnicemi. Obě jsou ukryty v hlubokých zátokách. Ve vesnici Suđurađ žije 250 obyvatel a je to důležitý přístav, kam jezdí trajekt. Druhou velkou vesnicí je Šipanska Luka s více než 300 obyvateli.

Doprava autem je možná jedině po ostrově Šipan, pokud přijíždíte automobilem, můžete ho nechat v přístavu Dubrovník - Gruž (cena celodenního parkování v sezóně je 27 EUR).

Co si prohlédnout?

Toto je největší dubrovnický ostrov a je proslulý svými znamenitostmi. Na ostrově Šipan je 30 malých kostelů, které jsou dnes již ruiny. Můžete si vychutnat pohled na renesanční zámek rodiny Stjepovic - Skočibuha, krásné věže Pakljena ze 16. století, a také kostel Ducha svatého v Suduradu s plochou střechou, největší tohoto tvaru na Jadranu.

Ostrov Šipan taktéž nabízí mnoho pláží, na kterých si můžete vychutnávat svou dovolenou v Chorvatsku. Ostrov Šipan je od Dubrovníku nejvzdálenější, 1 hodinu jízdy lodí.

V blízkosti ostrova Šipan se nachází velké množství ostrůvků s četnými zátokami, křišťálově čistým mořem plným ryb, které láká turisty na denní výlety s možností pikniků a grilování ryb, které jsou organizované vlastníky loděk z Dubrovníku.

Lodní linky na Šipan:

Dubrovník - Koločep - Lopud - Sudurad (Šipan)
Dubrovník - Lopud - Sudurad (Šipan). Nebo katamaránem  / bez automobilu: Dubrovník - Luka Šipanska - Sobra (Mljet) - Polače (Mljet) - Korčula - Ubli (Lastovo)

Více o lodních linkách na Šipan
 

Rezervujte si své soukromé ubytování na Šipanu:
Soukromé ubytování Šipan

Zaklepejte letos v létě na naše dveře, jsou vždy otevřené ...

Prozkoumejte více