• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Okrug Gornji a vše, co potřebujete vědět

Okrug Gornji se nachází na západní straně ostrova Čiovo. Tvoří ho dvě tradiční dalmatská městečka Okrug Gornji a Okrug Donji. Ostrov Ciovo je mostem spojený s pevninou antického Trogiru, takže tvoří celé město. Okrug Gornji je největším městem na Ciovu. Skládá se z několika částí: Saldun (nejblíže Trogiru), zátoka Mavarcica, Businci, Milicevo, Pivetova glavica a stará část města.

Okrug Gornji je ostrov nebo ne?

Okrug Gornji se nachází na ostrově Čiovo, který je mostem spojený s pevninou. Takže je vlastně ostrovem i pevninou zároveň. Můžete cestovat, bez jakýchkoliv poplatků, do Trogiru nebo jakéhokoliv jiného města automobilem přes most, který je otevřený 24 hodin denně.

Z města Okrug Gornji můžete jet do Trogiru kromě automobilu také autobusem a lodí. Loď vyplouvá z pláže Copacabana každou půlhodinu. Také se z Trogiru můžete vrátit lodí do města Okrug Gornji. Do Trogiru můžete přijet dvěma cestami: přes Zedno nebo přes Saldun.

Ubytování v soukromém ubytování města Okrug Gornji, jak a kde?

Okrug Gornji Vám může nabídnout mnoho apartmánů a pokojů. Téměř každý dům nabízí apartmány nebo pokoje. Ve městě Okrug Gornji nejsou hotely (zatím). Je zde také turistické sdružení, které vám může být nápomocno informacemi, a Váš domácí, který vám velmi rád pomůže. Neexistuje pravidlo, podle kterého si vybrat některou z částí města Okrug Gornji pro svou dovolenou, ale my se vám pokusíme pomoci.

Pokud nemáte automobil, můžete si ho pronajmout v jakémkoliv místě, a pokud hledáte ticho a klid, navrhujeme Vám, abyste si pronajali apartmán v zátoce Mavarcica. Ostatní místa jsou také velmi klidná, ale zátoka Mavarcica je asi nejklidnější. Pokud jste bez automobilu, jsou pro vás Milicevo, Saldun a apartmány u pláže Copacabana vynikající, neboť můžete jet do Trogiru lodí.
Pokud jste milovníkem sportu, navrhujeme Vám Pivetovu glavicu, protože se zde nacházejí tenisové kurty a fitness. Pokud milujete potápění, nebo chcete navštěvovat školu potápění, navrhujeme Vám Mavarcici, kde se nachází škola potápění.
Pokud máte rádi plážové sporty, doporučujeme apartmány u pláže Copacabana nebo Milićevo.
Pokud chcete poznat duch místního obyvatelstva, můžete si pronajmout něco ve starém městě, kde budete mít nejblíže k tržnici s ovocem a zeleninou, poště, bance, atd. ...

Rezervujte si své soukromé ubytování ve městě Okrug Gornji
Soukromé ubytování Okrug Gornji

Jak je velký Okrug Gornji?

Žije zde téměř 3 000 obyvatel a toto číslo narůstá s příjezdem turistů během letního období. Je zde asi 20 restaurací, nkolik obchody, tržnice s čerstvým ovocem a zeleninou, pošta, banka, turistické sdružení, fitness centrum, tenisové kurty, škola potápění, vodní sporty a ještě mnoho dalšího,co Vám může Okrug Gornji nabídnout. Toto je oblíbená destinace pro rodiny s dětmi, neboť jsou zde překrásné pláže ideální pro děti.

Co může Okrug Gornji nabídnout?
Vynikající zeměpisnou polohu:
pouze 2 km vzdálený od Trogiru
pouze 26 km vzdálený od Splitu
pouze 8 km vzdálený od letiště Split
pouze 12 km vzdálený od nájezdu na dálnici Záhřeb - Split
pouze 60 km vzdálený od Národního parku Krka
pouze 100 km vzdálený od Mezihoří

Co ještě?
2 km dlouhá pláž Copacabana
mnoho malých pláží a skrytých zátok
škola potápění, surfování,
veslování, tenisové kurty, fitness centrum
vynikající restaurace
2 670 hodin slunečního svitu ročně
denní výlety na nedaleké ostrovy

Soukromé ubytování

Apartmány Okrug Donji
Apartmány Arbanija
Apartmány Mastrinka
Apartmány Slatine

Apartmány Split
Apartmány Kaštela
Apartmány Trogir

Apartmány Vinisce
Apartmány Seget Donji
Apartmány Seget Vranjica
Apartmány Marina
Apartmány Sevid

Zaklepejte letos v létě na naše dveře, jsou vždy otevřené...

Prozkoumejte více