• Chorvatsko

 • Kdy?

 • Kdo?

 • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

  Šibenik a vše, co potřebujete vědět

  Šibenik je město, v němž se úspěšně spojuje slavná minulost s přírodními krásami. Při prohlídce města vás jistě nadchne proslulá katedrála sv. Jakuba (sv. Jakova), nejvýznamnější renesanční stavba v Chorvatsku. Městu, kde přebývali chorvatští vladaři, darovala příroda také mnoho ostrovů a ostrůvků, které jsou omývány nádherně modrým mořem, ale i fascinující krajinu Národního parku Krka.

  Tady se nebudete ani chvilku nudit, protože v Šibeniku se spojila tradice, příroda a pohostinnost místních pracujících v turizmu. V hotelech, které byly nedávno zrenovovány, najdete pohodlné ubytování. Dobrou zábavu vám zajistí restaurace a stylové hospůdky, diskotéky a kavárničky. Pokud zatoužíte po změně, vydejte se na výlet na slapy Krky a navštivte zdejší františkánský klášter, který vyrostl na osamělém ostrůvku Visovaci nebo poznejte sílu přírody při pohledu na pěnivé vodopády Skradinského buku, největšího slapu v národním parku.

  Jak jsme se již zmínili, na vzhledu Šibeniku zanechala významné stopy renesanční doba. Právě katedrála sv. Jakuba (katedrala sv. Jakova) je jednou z nejvýznamnějších staveb, kterou vám učitě doporučujeme navštívit. Skutečnost, že její budování trvalo skoro sto let, vypovídá o tom, kolik námahy a dovednosti bylo vynaloženo k výstavbě této nádherné budovy. V roce 2000 byla katedrála zařazena na seznam světových kulturně-historických památek UNESCO.

  Knížecí palác (Kneževa palača) stojí v bezprostřední blízkosti katedrály. Dnes je v něm umístěno archeologické, etnografické a kulturně-historické museum. Palác byl ve 13. a 14. století součástí obranného systému města.

  Rezervujte si své soukromé ubytování v Šibeniku:

  Šibenik soukromé ubytování

  Zaklepejte letos v létě na naše dveře, jsou vždy otevřené ...

   

  Prozkoumejte více