• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Věděli jste, že Chorvatsko má přes 1000 ostrovů?

Dovolená na dalmatských ostrovech odedávna přitahovala veliký počet turistů z celého světa. Na ostrově si můžete užívat daleko od tlačenic a hluku všedního dne, tady se nachází oáza, ve které máte vše, co potřebujete k dokonalé dovolené v Chorvatsku. Dalmatské ostrovy se mohou pochlubit mnohými přírodními krásami, překrásnými plážemi, bujnou vegetací a křišťálově čistým mořem...

My jsme pro Vás vybrali ty nejzajímavější:

Ostrov Hvar- nejslunečnější chorvatský ostrov

Hvar má přes 2 700 slunečných hodin ročně. Tento ostrov vřesu, slunce a cvrčků, ostrov levandule, šalvěje a vína, ostrov rozmarýnu a čistého moře je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku. Nejznámější města na ostrově Hvaru jsou Hvar, Jelsa a Stari Grad. Určitě Vám doporučujeme návštěvu města Hvaru! Ať již teplé letní dny trávíte na některé ze známých hvarských plážích nebo v jedné z mnoha osamělých zátok, jsme si jisti, že budete na Váš pobyt na Hvaru navždy vzpomínat.

Lodní linky na Hvar: Split - Bol (Brač) - Hvar a Split - Milna (Brač) - Hvar (bez automobilu). Můžete též: Rijeka - Split - Stari Grad (Hvar) - Korčula - Sobra (Mljet) - Dubrovnik; Split - Hvar - Vela Luka (Korčula) - Ubli (Lastovo) - Vis; Split - Stari Grad; Drvenik (blízko Makarské) - Sućuraj. Nebo s katamaránem Korčula - Prigradica - Hvar - Split.
Více o lodních linkách na Hvar
Více o ostrovu Hvar
Více o soukromém ubytování na ostrově Hvar

Ostrov Brač- ostrov s nejkrásnější a nejznámější chorvatskou pláží - Zlatni rat

Pláž Zlatni rat je dlouhá kolem 530 m, má tvar trojúhelníkového výběžku a nachází se na Bolu. Její zvláštností je to, že mění tvar podle přílivu a odlivu. Na pláži Zlatni rat se nabízejí rozmanité programy jako jsou vodní sporty, různé café bary a restaurace. Brač je oblíbenou destinací mladých, takže zábava na tomto ostrově nikdy nekončí. Jednou z jeho předních kvalit je mimořádné bohatství flóry a fauny. Brač je definitivně ostrov, na kterém můžete mít všechno, co si přejete během Vaší dovolené v Chorvatsku – k dispozici máte mnoho koutků pro klid a samotu, ale je zde také velká nabídka dobré zábavy. Supetar je největší město na Brači, a my Vám doporučujeme také návštěvu Bolu.

Lodní linky na Brač: Split - Bol, Split - Milna, Split - Supetar;  Jelsa - Bol,  Makarska - Sumartin
Více o lodních linkách na Brač
Více o ostrovu Brač
Více o soukromém ubytování na ostrově Brač

Ostrov Pag- ostrov kamene, moře, mořské soli a léčivého bahna

Ostrov Pag je plný zálivů, zátok, mysů a pláží. Je známý různými mořskými specialitami, ovčím sýrem a jehněčím masem. Jeho největší speciálnost, kterou je známý po celém světě je pašská krajka. Tyto ruční práce, z nichž je každý kus unikát, lze najít v ulicích Pagu, a samo řemeslo se udržuje po staletí. Pag je známý také prokázaně léčivým bahnem. Pokud si chcete užívat v divoké exotice, mírných oázách, horských stezkách a mělkých zálivech, určitě přijeďte na Pag a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku! V každém případě doporučujeme navštívit město Pag.

Lodní linky na Pag - na Pag můžete přijet automobilem přes Pašský most (pokud přijíždíte od Zadaru) nebo trajektem na lince Prizna - Žigljen
Více o lodních linkách na Pag
Více o ostrovu Pag
Více o soukromém ubytování na ostrově Pag

Ostrov Korčula-  ostrov Marka Pola a bohatého kulturního dědictví

Ostrov Korčula je nejlidnatější chorvatský ostrov  a oblíbená turistická destinace. Tento drahokam Jadranu oplývá zálivy a ostrůvky, borovými lesy a olivovými háji, léčivými bylinami a květinami. Na Korčule je také rodný dům Marka Pola, který se nachází hned před katedrálou. Jednou ze zvláštností Korčuly je také rytířská hra Moreška, která se, k radosti početných turistů, odehrává v červenci na památku turských útoků na Korčulu. Největší města na Korčule jsou Vela Luka, Blato a Korčula, kterou musíte zcela jistě navštívit. Pokud přijedete na tento ostrov s bohatou tradicí, různými kulturními pamětihodnostmi a překrásnými písčitými a oblázkovými plážemi, jsme si jisti, že Vaši dovolenou v Chorvatsku nikdy nezapomenete!

Lodní linky na Korčulu: můžete přijet trajektem do Vela Luky, pokud přijíždíte ze Splitu ( trajekt Split -Vela Luka) nebo s katamaránem Korčula - Prigradica - Hvar - Split nebo z Dubrovníku (trajekt Rijeka - Split - Stari Grad (Hvar) - Korčula - Sobra (Mljet) - Dubrovník) nebo katamaránem  Dubrovník - Luka Šipanska - Sobra (Mljet) - Polače (Mljet) - Korčula - Ubli (Lastovo) nebo z Pelješace s trajektem Orebić - Dominče (blízko města Korčula)
Více o lodních linkách na Korčulu
Více o ostrovu Korčula
Více o soukromém ubytování na Korčuli

Ostrov Drvenik- Trogirská a Splitská riviéra- ostrov odpočinku a relaxace

Pro všechny ty, kteří touží po klidu a tichu, pobytu v nedotčené přírodě, čistém moři, bujné středomořské vegetaci a překrásných plážích, je Drvenik ideální destinací pro strávení Vaší dovolené v Chorvatsku. Na Drveniku není možná doprava automobilem (můžete ho nechat v Trogiru). Souostroví tvoří ostrůvky Drvenik Mali a Drvenik Veli.

Lodní linky na Drvenik: Trogir - Drvenik a Seget Donji - Drvenik
Více o lodních linkách na Drvenik
Více o ostrovu Drvenik
Více o soukromém ubytování na ostrově Drvenik

Ostatní známé ostrovy v Chorvatsku jsou: Brijuni, Cres, Krk, Rab, Vis, Mljet, Lastovo....

Prozkoumejte více