• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Staré Město (centrum Dubrovníku)

Staré městské jádro Dubrovníku je nejvyhledávanější turistickou destinací. Staré Město je vlastně jeden svět v malém, ve kterém máte vše, co potřebujete: od četných kulturních pamětihodností, z nichž nejznámější jsou Městské hradby, Knežev Dvor, Palác Sponza, Dubrovnická katedrála a pokladnice, Kostel sv. Vlaha, františkánský klášter, Synagoga, Dům Marina Držiće, Etnografické muzeum Rupe, Akvárium, Orlandův sloup a velká Onofrijova fontána, galerie, muzea, výstavy, koncerty, kina, divadla, množství café barů a restaurací ... Všechny důležitější akce ve městě Dubrovníku se konají uvnitř hradeb, tedy ve Starém Městě.

Nejznámějšími událostmi jsou Slavnost svatého Vlaha, Karneval, Dubrovnický filmový festival, Dubrovnické letní hry a příchod Nového roku v Dubrovníku. Jedna z nejkrásnějších dubrovnických pláží - pláž Banje se nachází nadosah Starého Města. V něm máte k dispozici různé obchody s oblečením, banky, poštu, lékárny, kadeřnické salóny, kosmetické salóny, a také populární městskou tržnici s čerstvým ovocem, zeleninou, sýry a dalšími tradičními domácími produkty. Toto všechno dělá ze Starého Města nejžádanější část pro ubytování.

Avšak Staré Město má navzdory svým pozitivním charakteristikám také nedostatek pro ty, kteří touží po klidu a tichu. Během dne totiž Staré Město překypuje lidmi, a v noci je slyšet hudba a vřava z mnoha café barů a restaurací. Ale právě tato živost, různí pouliční hudebníci, tanečníci a množství lidí je to, co Starému městu dává duši a jeho zvláštní kouzlo.

Stradun je nejkrásnější, nejznámější a nejširší dubrovnická ulice. Stradun je dlouhý pouhých 300 m a do většiny příčných ulic vedou schody. Na Stradunu se nacházejí některé z nejznámějších pamětihodností jako je veliká Onofrijova fontána, františkánský klášter, Palác Sponza, Orlandův sloup a další. Také většina akcí se odehrává na Stradunu: Slavnost svatého Vlaha, otvírání Dubrovnických letních her a příchod Nového roku.

Jestliže navštívíte Dubrovník, projděte se po jedné z nejkrásnějších ulic na světě a pocítíte pravou atmosféru Dubrovníku.

Také je třeba zdůraznit, že do starého městského jádra nemůžete přijet automobilem, protože vjezd vozidel je zakázán. K dispozici máte veřejné parkoviště, na kterém se platí 30,00 kun (4 eur) na hodinu, a veřejnou garáž, která je vzdálená 5-10 minut chůze od Stradunu, v níž zcela jistě najdete místo k zaparkování (180,00 kuna / cca 24,00 eur denní karta).

Prozkoumejte více