• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Gruž, 2 km od Starého Města, autobusem 5 minut

Gruž je částí Dubrovníku, která je velmi žádaná díky tomu, že se zde nachází přístav Luka Dubrovnik, ve kterém přistávají všechny lodě, které připlouvají do Dubrovníku. Z Gruže každý den vyplouvají mnozí turisté lodí na nedaleké ostrovy Šipan, Lopud a Koločep. V Gruži se nachází také hlavní Autobusové nádraží. Gruž je též dobře spojen s ostatními částmi Dubrovníku (autobus číslo 7 jezdí do Lapadu, autobusy číslo 1A a 1B jezdí do Starého Města, cena jízdenky činí pouhých 12,00 kun /1,66 eur a platí 1 hodinu).

V Gruži najdete café bary, restaurace, lékárnu, velký obchodní dům, mnoho menších obchodů, velké obchodní centrum Konzum, turistické informační centrum ... V Gruži se nachází také hlavní dubrovnická tržnice pod širým nebem, na které si můžete každý den koupit čerstvé ovoce a zeleninu i různé druhy čerstvých ryb.

Autobus & Taxi

Automobilová doprava je uvnitř městských hradeb, tedy ve starém jádru Dubrovníku, zakázána. Co se týká dopravy v Dubrovníku, mimo městské hradby, je Dubrovník výborně pokrytý taxi službou. Stanoviště taxi se nachází u obou vstupů do starého městského jádra, v městských částech Ploče a Pile. Číslo taxi služby je 00385 (0)20 970, a v provozu je každý den 24 hodin. Je užitečné vědět, že nástupní sazba taxi je 25,00 kun (3,33 eura).

 

City Bus Dubrovnik

Také můžete využít veřejnou městskou dopravu Libertas. V Pile je autobusová zastávka, odkud jezdí autobusy do všech částí Dubrovníku. Cena autobusové jízdenky je 12,00 kun / 1,66 eur a platí 1 hodinu. Jízdenku si můžete koupit v autobusu (cena 15,00 kun nebo 2,00 eur), nebo v jakékoliv trafice (12,00 kun / 1,66 eur).

 

Všechny podrobnější informace můžete najít na www.libertasdubrovnik.com

Autobusový jízdní řád

 

Spojení:                                                   Autobus číslo:

Staré Město - Lapad                 5, 6
Staré Město - Gruž                  1A, 1B, 3, 8
Staré Město - Gorica Sv. Vlaha      2, 4
Gruž - Lapad                        7
Gorica Sv. Vlaha - Lapad            5

Bezplatné číslo pro dotazy a reklamace: 0800 1910

 

Prozkoumejte více