• Chorvatsko

 • Kdy?

 • Kdo?

 • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

  Gruž, 2 km od Starého Města, autobusem 5 minut

  Gruž je částí Dubrovníku, která je velmi žádaná díky tomu, že se zde nachází přístav Luka Dubrovnik, ve kterém přistávají všechny lodě, které připlouvají do Dubrovníku. Z Gruže každý den vyplouvají mnozí turisté lodí na nedaleké ostrovy Šipan, Lopud a Koločep. V Gruži se nachází také hlavní Autobusové nádraží. Gruž je též dobře spojen s ostatními částmi Dubrovníku (autobus číslo 7 jezdí do Lapadu, autobusy číslo 1A a 1B jezdí do Starého Města, cena jízdenky činí pouhých 12,00 kun /1,66 eur a platí 1 hodinu).

  V Gruži najdete café bary, restaurace, lékárnu, velký obchodní dům, mnoho menších obchodů, velké obchodní centrum Konzum, turistické informační centrum ... V Gruži se nachází také hlavní dubrovnická tržnice pod širým nebem, na které si můžete každý den koupit čerstvé ovoce a zeleninu i různé druhy čerstvých ryb.

  Autobus & Taxi

  Automobilová doprava je uvnitř městských hradeb, tedy ve starém jádru Dubrovníku, zakázána. Co se týká dopravy v Dubrovníku, mimo městské hradby, je Dubrovník výborně pokrytý taxi službou. Stanoviště taxi se nachází u obou vstupů do starého městského jádra, v městských částech Ploče a Pile. Číslo taxi služby je 00385 (0)20 970, a v provozu je každý den 24 hodin. Je užitečné vědět, že nástupní sazba taxi je 25,00 kun (3,33 eura).

   

  City Bus Dubrovnik

  Také můžete využít veřejnou městskou dopravu Libertas. V Pile je autobusová zastávka, odkud jezdí autobusy do všech částí Dubrovníku. Cena autobusové jízdenky je 12,00 kun / 1,66 eur a platí 1 hodinu. Jízdenku si můžete koupit v autobusu (cena 15,00 kun nebo 2,00 eur), nebo v jakékoliv trafice (12,00 kun / 1,66 eur).

   

  Všechny podrobnější informace můžete najít na www.libertasdubrovnik.com

  Autobusový jízdní řád

   

  Spojení:                                                   Autobus číslo:

  Staré Město - Lapad                 5, 6
  Staré Město - Gruž                  1A, 1B, 3, 8
  Staré Město - Gorica Sv. Vlaha      2, 4
  Gruž - Lapad                        7
  Gorica Sv. Vlaha - Lapad            5

  Bezplatné číslo pro dotazy a reklamace: 0800 1910

   

  Prozkoumejte více