• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Gorica Svetog Vlaha, 10-15 minut pěšky od Starého města, 5 minut autobusem

Část Dubrovníku, která se nachází na skutečně záviděníhodném místě, dostatečně blízko a přece dostatečně daleko od Starého Města, s překrásným výhledem na mořskou hladinu, se nazývá Gorica Svetog Vlaha. Tato část Dubrovníku je od centra vzdálená 1-1.5 km a má výborné autobusové spojení (autobus číslo 4 jezdí každých 20 min, jízda do Starého Města trvá 5-10 minut, a cena jízdenky činí pouhých 1,99 euro a platí 1 hodinu). V Gorici Svetog Vlaha si můžete užívat v četných café barech, které jsou oblíbeným místem schůzek dubrovnické mládeže. Nekrásnější pláží v této části Dubrovníku je pláž Bellevue, nádherná písčitá a oblázková pláž.

Pokud si chcete rezervovat ubytování dostatečně blízko Starého města, abyste nemuseli využívat autobus, pak je Gorica Svetog Vlaha pravou volbou pro Vás.

Autobus & Taxi

Automobilová doprava je uvnitř městských hradeb, tedy ve starém jádru Dubrovníku, zakázána. Co se týká dopravy v Dubrovníku, mimo městské hradby, je Dubrovník výborně pokrytý taxi službou. Stanoviště taxi se nachází u obou vstupů do starého městského jádra, v městských částech Ploče a Pile. Číslo taxi služby je 00385 (0)20 970, a v provozu je každý den 24 hodin. Je užitečné vědět, že nástupní sazba taxi je 25,00 kun (3,33 eura).

 

City Bus Dubrovnik

Také můžete využít veřejnou městskou dopravu Libertas. V Pile je autobusová zastávka, odkud jezdí autobusy do všech částí Dubrovníku. Cena autobusové jízdenky je 1,99 eur a platí 1 hodinu. Jízdenku si můžete koupit v autobusu (cena 1,99 eur), nebo v jakékoliv trafice (1,73 eur).

 

Všechny podrobnější informace můžete najít na www.libertasdubrovnik.com

Autobusový jízdní řád

 

Spojení:                                                  Autobus číslo:

Staré Město - Lapad                 5, 6
Staré Město - Gruž                  1A, 1B, 3, 8
Staré Město - Gorica Sv. Vlaha      2, 4
Gruž - Lapad                        7
Gorica Sv. Vlaha - Lapad            5

Bezplatné číslo pro dotazy a reklamace: 0800 1910

 

Prozkoumejte více